Saygıdeğer Katılımcılar;


Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Artvin Çoruh Üniversitesi iş birliği ile düzenlediğimiz Türkiye’nin ilk çevrimiçi kongresi "Uluslararası Covid-19 Kongresi: Eğitimde Yeni Normlar" Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK' un teşrifleri ve açılış konuşmaları ile 24, 25, 26 Haziran 2020 tarihlerinde gerçekleşmiştir. Türkiye’nin ilk çevrimiçi kongre olma özelliğini taşıyan kongremizde, yurt içi ve yurt dışından 15 davetli akademisyenin konuşmaları ve 38 bildiri sunumu yer almıştır. Kongremizde üç gün boyunca 24 saatin üzerinde canlı yayın yapılarak yaklaşık 15000 kişiye ulaşılmıştır.

"Uluslararası Covid-19 Kongresi: Eğitimde Yeni Normlar" Bildiri kitabımız da eğitim camiasından olumlu karşılıklar alarak bilim ve kültür dünyası için yeni bir kaynak olarak yerini almıştır.

Bu yıl da 21, 22, 23 Haziran 2021 tarihlerinde “Uluslararası Covid-19 Sürecinde Eğitimde Yeni Normlar 2” ismi ile ikincisini düzenleyeceğimiz çevrimiçi kongremizde 5’i yabancı olmak üzere 9 Yurtdışı toplam 16 Davetli Konuşmacı yer alacaktır. “Covid-19 Sürecinde Eğitime Bakış” ana teması ile düzenlenecek olan “Uluslararası Covid-19 Sürecinde Eğitimde Yeni Normlar 2” tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını sürecinde eğitim alanında gerçekleşen değişimlere ve gelişmelere yönelik çalışmalarla, eğitim dünyasına katkı sağlayan kişileri bir araya getirecek. Covid-19 Pandemisini dünya olarak tecrübe ettiğimiz bu yeni dönemde değişen öncelikler, önem kazanan yeni olgular, eğitimden tarıma kadar hayatın her alanında insanlığı bekleyen değişim ve gelişim süreçlerini alanında uzman kişilerin paylaşımlarıyla bilim dünyasına sunmak hedeflenmektedir. Kongremizde yine uluslararası işbirliği platformu oluşturulup; katılımcıların çalışmalarını paydaşlara sunmasına ve fikir alışverişi yapmalarına imkân sağlanacaktır.

BİLDİRİ GÖNDERİM KURALLARI • Sunumlar çevrimiçi ve Zoom programı üzerinden yapılacaktır. • Zoom programı ile ilgili detaylı bilgiye https://zoom.us/ linkinden ulaşabilirsiniz. • Oturumların gerçekleşeceği salonlara giriş yapabilmek için gerekli olan ID ve şifreler e-Kongre programı ile açıklanacaktır. • Türkçe veya İngilizce olarak gönderilecek bildiriler kabul edilecektir. • Özet kelime sayısı en çok 200 kelimeden ibaret olmalıdır. • Başvuruda bildiri başlığı, özet ve anahtar kelimeler bulunmalıdır. • Tüm katılımcıların unvanı, adı-soyadı, e-mail adresi, fakülte ve bölüm bilgileri tam olarak yazılmalıdır. • Katılımcı başvurusunu tamamladıktan sonra süreç ile ilgili bilgileri kongre web sayfasından takip edebilir. • Bildiriyi sunacak olan katılımcı başvuru sürecinden sorumlu olan yazar olarak kabul edilecektir. Organizasyon komitesi sorumlu yazar ile irtibata geçerek süreci yürütecektir. • Sunulan eserler 3 gün içerisinde hakem değerlendirmesinden geçirilecektir. • Tam metin bildirilerinde Studies in Educational Research and Development (SERD) dergisinin yazım kuralları geçerlidir. • Katılımcılarımız http://serd.artvin.edu.tr/tr/ linkinden yazım kurallarına ulaşabilirler. • Tam metin bildiri gönderimi isteğe bağlıdır. Katılımcı dilerse kongremize sadece özet bildiri ile katılabilir. • Kongrede sunulan tüm özet bildiriler Özet Bildiri Kitabı’nda PDF formatında, elektronik olarak yayınlanacaktır. • Bildirilerinin tam metnini gönderen katılımcıların çalışmaları hakem değerlendirmesi sonucu uygun görülürse “Studies in Educational Research and Development (SERD)” dergisinde yayınlanacaktır.
ÖNEMLİ TARİHLER Özet bildiri gönderim son tarihi: 7 Haziran 2021 e-Kongre Program Tarihi: 21 Haziran 2021 Bildiri Kabul Mektuplarının Gönderim Tarihi: 18 Haziran 2021 Tam metin gönderim son tarihi: 19 Temmuz 2021 Kongre Tarihi: 21-22-23 Haziran 2021
KAYIT KURALLARI VE KONGRE ÜCRETİ Katılım ücretsizdir.